Newsletter

Otrzymuj informacje o naszych nowościach, promocjach i konkursach!
Bądź zawsze na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Promocje!Okazje!Nowości!

Życie z wiary

Życie z wiary

cena: 15,00 zł

Życie z wiary

Wiara ‒ to zagadnienie trudno czasem pojąć i wyjaśnić. Biblijne stwierdzenia na temat wiary niejednemu wydały się nieuchwytną, surrealistyczną zagadką. Na szczęście moc Słowa Bożego przekracza nasze wyobrażenia: nie tylko wzbudza wiarę, ale też ją wyjaśnia i tłumaczy. 

Więcej szczegółów

Do twoich zakupów polecamy również

Autor: Alonzo T. Jones, Ellet J. Waggoner

Wydawca: Orion Plus

Ilość stron: 206

Format: 14 x 20 cm

Oprawa: miękka

 

 

Wiara ‒ to zagadnienie trudno czasem pojąć i wyjaśnić. Biblijne stwierdzenia na temat wiary niejednemu wydały się nieuchwytną, surrealistyczną zagadką. Na szczęście moc Słowa Bożego przekracza nasze wyobrażenia: nie tylko wzbudza wiarę, ale też ją wyjaśnia i tłumaczy. Zebrane w książce teksty autorstwa A. T. Jonesa oraz E. J. Waggonera, które ukazały się w drugiej połowie XIX wieku, były owocem poszukiwania w Biblii wyjaśnienia trudnych zagadnień związanych z wiarą. Te „owoce” Ellen White nazwała „najcenniejszym poselstwem” podarowanym przez Pana. O jego aktualności świadczy fakt, że choć Kościół Adwentystów Dnia Siódmego początkowo nie zgadzał się z poglądami Jonesa i Waggonera na temat usprawiedliwienia z wiary, z czasem je zaakceptował. Wkrótce usprawiedliwienie z wiary stało się jedną z fundamentalnych zasad wiary Kościoła.

 

 

O autorach:

Jones i Waggoner przez kilka kolejnych lat wspólnie kierowali czasopismem, na łamach którego ukazały się liczne artykuły ich pióra. Treści prezentowane w tych artykułach oraz seria kazań wygłoszona przez Waggonera podczas sesji Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Minneapolis w 1888 roku wpłynęły na współczesny kształt teologii Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Alonzo T. Jones (1850-1923) służył jako kaznodzieja adwentystyczny w USA. W 1885 objął stanowisko redaktora czasopisma adwentystycznego The Signs of the Times (Znaki Czasu).

Ellet J. Waggoner (1855-1916) zdobył wykształcenie medyczne i pracował jako lekarz w sanatorium w Battle Creek. W 1883 roku zrezygnował z tej pracy i został zastępcą redaktora naczelnego czasopisma The Signs of the Times.

 

Wpisz swój nr - oddzwonimy...

Jeśli chcesz o coś zapytać lub złożyć zamówienie przez telefon, zostaw swój numer kontaktowy. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Darmowa dostawa

Do darmowej dostawy zostało Ci:

200

Kurier DPD Poczta Polska payu

Partnerzy

książka Wielki bój Fundacja Źródła Życia Biblia mówi
zycietocud_okladka_front.jpg www.zycietocud.pl
Uprowadzony